Aktualności

06-05-2016

Plany budowy wieżowca - ul. Murawa

 

 Szanowni Państwo,

z satysfakcją informujemy o sukcesie odniesionym w sprawie dotyczącej planów budowy wieżowca przy ul. Murawa (na tyłach „Piotra i Pawła”). Po korzystnej dla inwestora decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego nasza Spółdzielnia złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu. Skarga ta została uwzględniona. Wyrokiem z 13 kwietnia 2016 r. Sąd uchylił wcześniejszą decyzję Kolegium. Sąd zgodził się z argumentami, że w okolicy nie powinien powstać tak wysoki budynek jak planowany 11-kondygnacyjny wieżowiec.

Rozstrzygnięcie nie jest ostateczne – inwestor ma prawo odwołać się jeszcze do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Zapewniamy jednak, że Spółdzielnia będzie w dalszym ciągu aktywnie działać w celu niedopuszczenia do realizacji inwestycji. O kolejnych wydarzeniach będziemy Państwa niezwłocznie informować.

« powrót


Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".