Aktualności

06-05-2020

Walne Zgromadzenie w roku 2020

Szanowni Państwo,

w związku z epidemią koronawirusa nie został jeszcze ustalony termin tegorocznego Walnego Zgromadzenia. Sytuacja jest jak na razie zbyt niepewna, by prognozować, kiedy możliwe będzie bezpieczne zorganizowanie obrad. Informujemy jednocześnie, że przepisy wprowadzone w związku z epidemią przesunęły terminy, które normalnie skutkowały obowiązkiem zwołania Walnego Zgromadzenia w pierwszym półroczu każdego roku kalendarzowego.

Tegoroczne Walne Zgromadzenie powinno zostać zwołane w terminie 6 tygodni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii. Przesunięty został również termin na zatwierdzenie sprawozdania finansowego – do 30 września 2020 r.
 
W obecnej sytuacji uzasadnione i zgodne z prawem jest zatem wstrzymanie się z decyzją o terminie zwołania walnego zgromadzenia. Sytuacja jest jednak na bieżąco monitorowana. Poinformujemy Państwa niezwłocznie, gdy zmiana okoliczności lub przepisów prawa będą uzasadniały zwołanie Walnego Zgromadzenia.

« powrót


Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".