Aktualności

08-09-2020

Komunikat dot. organizacji Walnego Zgromadzenia oraz złożenia sprawozdania finansowego

Nawiązując do wcześniejszego komunikatu skierowanego do członków Spółdzielni Mieszkaniowej Wielkopolanka w Poznaniu,  Rada Nadzorcza i Zarząd uprzejmie informują, że przepisy prawne dotyczące terminów odbycia corocznych walnych zgromadzeń spółdzielni mieszkaniowych nie uległy zmianie. Walne zgromadzenie powinno odbyć się w terminie 6 tygodni od odwołania stanu epidemii. W zgodnej ocenie Zarządu i Rady Nadzorczej organizacja Walnego Zgromadzenia wiązałaby się w aktualnej sytuacji z istotnym ryzykiem dla jego uczestników. Nie została w związku z tym podjęta do tej pory decyzja o zwoływaniu Walnego Zgromadzenia. 
 
W zakresie obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za ubiegły rok wyjaśniamy, że zgodnie ze wskazaniami wynikającymi z uzyskanej opinii prawnej, Spółdzielnia ogranicza się na razie do złożenia niezatwierdzonego sprawozdania finansowego. Gdy pojawi się możliwość bezpiecznego przeprowadzenia Walnego Zgromadzenia i zostanie na nim podjęta uchwała o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego, zatwierdzone sprawozdanie zostanie uzupełniająco złożone w sądzie rejestrowym.
 

« powrót


Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".