Aktualności

12-03-2021

Prawomocna wygrana Spółdzielni ws. wód opadowych !!!

Szanowni Państwo,

z dużą satysfakcją informujemy, że Spółdzielnia prawomocnie wygrała proces z Miastem Poznań – ZDM w sprawie opłat za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych.

 
Przypominamy, że Spółdzielnia wytoczyła proces przeciwko Miastu Poznań – ZDM w związku ze znacznym podwyższeniem opłat z tytułu odprowadzania wód opadowych i roztopowych. Zdaniem Miasta Poznań – ZDM, podstawę do podwyżek dawały znowelizowane w 2018 roku przepisy ustawy Prawo wodne oraz ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. 
 
Po korzystnym dla Spółdzielni wyroku z dnia 24 kwietnia 2019 r. (o którym informowaliśmy w zakładce Aktualności dnia 13.05.2019 r.) Miasto Poznań – ZDM wniosło apelację do Sądu Okręgowego w Poznaniu.
 
Dnia 3 marca 2021 r. Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił w całości apelację Miasta Poznań - ZDM. Wyrok ten jest prawomocny i nie podlega dalszemu zaskarżeniu (także w drodze kasacji, z uwagi na przedmiot sprawy).
 
Negatywny wynik tego sporu musiałby przełożyć się na podwyższenie opłat eksploatacyjnych ponoszonych przez członków Spółdzielni. Łączna kwota podwyższonych opłat w latach 2018-2020 wyniosłaby niemal 230 000 zł. Uzyskane rozstrzygnięcie uznajemy zatem za duży sukces, tym większy, że SM Wielkopolanka jest jedną z nielicznych spółdzielni mieszkaniowych w Poznaniu, które zdecydowały się na proces sądowy w tej sprawie.
 
Z poważaniem,
Zarząd SM „Wielkopolanka”
 

« powrót


Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".