Aktualności

31-08-2021

Przeniesienie własności gruntów ul. Leszka, Witosława, Sędziwoja

Szanowni Państwo,
 
informujemy, że 26 lipca 2021 r. został doręczony wyrok z uzasadnieniem wydany przez Sąd Okręgowy w Poznaniu w sprawie przeniesienia własności gruntów przy ul. Leszka 31 A - L, ul. Witosława 3 A - E, ul. Sędziwoja 4 A - C. Sąd Okręgowy po 8 latach toczącego się procesu i powoływania biegłych sądowych oddalił żądanie Spółdzielni o przeniesienie przez Miasto Poznań prawa własności gruntu, na którym wzniesiona została przez Spółdzielnię część budynku.
Po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku Zarząd Spółdzielni podjął decyzję o wniesieniu apelacji. Nie zgadzamy się z interpretacją przepisów przyjętą przez Sąd Okręgowy oraz ze stanowiskiem, które prowadzi do uniemożliwienia ustanawiania odrębnej własności lokali na rzecz mieszkańców lokalizacji przy ul. Leszka 31 A - L, ul. Witosława 3 A - E, ul. Sędziwoja 4 A - C. 
W naszej ocenie przeniesienie własności gruntu na Spółdzielnię jest jedynym racjonalnym rozwiązaniem. Stanowisko to jest w dodatku poparte wcześniejszym, prawomocnym rozstrzygnięciem w podobnej sprawie, która dotyczyła nieruchomości przy ul. Grunwaldzkiej i ul. Umińskiego. Wydany wówczas wyrok w całości uwzględniał żądanie Spółdzielni.
Biorąc powyższe pod uwagę jedyną możliwością było odwołanie się od wyroku Sądu I instancji. Apelacja od wyroku została już złożona do Sądu. Poinformujemy Państwa o wyniku postępowania apelacyjnego.
   Z poważaniem
        Zarząd Spółdzielni
 

« powrót


Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".