Aktualności

20-12-2021

Wygrana przed NSA ws. wód opadowych !!!

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie w sprawie opłat za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych. W ubiegłym tygodniu doręczone zostało nam uzasadnienie wyroku Naczelnego Sąd Administracyjnego z 3 listopada 2021 r. wydanego na skutek skargi kasacyjnej wniesionej przez naszą Spółdzielnię.
 
Sprawa dotyczyła zgodności z prawem zarządzenia Prezydenta Miasta Poznania z 3 grudnia 2019 r. Przyczyną kwestionowania tego zarządzenia był wadliwy (w ocenie Zarządu oraz obsługi prawnej Spółdzielni) sposób określania wysokości opłat za odprowadzanie wód. W uzasadnieniu wyroku Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził słuszność zarzutów zawartych w skardze i stwierdził nieważność zaskarżonego zarządzenia Prezydenta Miasta Poznania.
 
Rozstrzygnięcie to oznacza odpadnięcie podstawy naliczania wspomnianych opłat za okres od grudnia 2019 r. do końca marca 2021 r. 
 
Po korzystnych dla Spółdzielni wyrokach wydanych w procesie Spółdzielni z Miastem Poznań – Zarząd Dróg Miejskich (o których informowaliśmy w zakładce Aktualności dnia 13.05.2019 r. oraz 12.03.2021 r.), Spółdzielnia uniknie wadliwie naliczanych opłat za ponad 3 lata (od początku 2018 r. do końca marca 2021 r.).
 
Przypominamy, że SM Wielkopolanka jest jedną z nielicznych spółdzielni mieszkaniowych w Poznaniu, które zdecydowały się na podjęcie kroków prawnych w związku ze znacznym podwyższeniem opłat z tytułu odprowadzania wód opadowych i roztopowych. Ostatnie rozstrzygnięcie NSA potwierdza słuszność decyzji o sprzeciwieniu się podwyższonym opłatom i podjęciu w tej sprawie wszystkich możliwych działań prawnych.
 
Z poważaniem,
Zarząd SM „Wielkopolanka”
 

« powrót


Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".