Aktualności

30-05-2022

Informacja ws. głosowania uchwał przez Walne Zgromadzenie

Szanowni Państwo,

w związku z pandemią koronawirusa nie odbyły się w ubiegłych latach walne zgromadzenia członków Spółdzielni. Przepisy prawa obowiązujące w stanie epidemii zakazywały organizacji zgromadzeń. Przesunięte zostały też terminy na przeprowadzenie walnych zgromadzeń za lata przypadające na czas stanu epidemii.
 
16 maja 2022 r. stan epidemii został przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego. Nie doszło jednak do zmian co do terminów na przeprowadzenie walnych zgromadzeń spółdzielni mieszkaniowych. Obowiązek ich przeprowadzenia powstanie dopiero po zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego.
 
Zniesiony został natomiast zakaz organizacji zgromadzeń. Oznacza to, że spółdzielniom pozostawiono ocenę, czy w czasie stanu zagrożenia epidemicznego zwołanie walnego zgromadzenia jest konieczne.
Podejmując decyzję co do trybu działania w Spółdzielni Mieszkaniowej „Wielkopolanka” mieliśmy na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo. Choć większość obostrzeń związanych z epidemią została zniesiona, nie przesądza to o braku zagrożenia. Szanujemy też stanowisko osób, które mimo braku formalnych zakazów w dalszym ciągu unikają udziału w wydarzeniach wiążących się z kontaktem z większą liczbą osób.
 
Jednocześnie nie chcemy doprowadzić do sytuacji, w której brak przeprowadzania walnych zgromadzeń przez kolejne lata spowodowałby nawarstwienie się zaległości formalnych. W porozumieniu z Radą Nadzorczą postanowiliśmy zatem skorzystać z opcji wprowadzonej do prawa spółdzielczego w związku z epidemią, tj. zarządzić głosowanie na piśmie. Przeprowadzenie głosowania członków w tym trybie pozwoli na podjęcie uchwał przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa.
 
Zdajemy sobie sprawę z tego, że głosowanie na piśmie uniemożliwia prowadzenie dyskusji, które są częścią walnych zgromadzeń odbywających się w tradycyjnym trybie. W związku z tym głosowanie na piśmie zostanie ograniczone wyłącznie do tych uchwał, które są niezbędne dla formalnego zamknięcia lat 2020-2022. Głosowanie nad innymi kwestiami odłożone zostanie do czasu, gdy możliwe będzie bezpieczne przeprowadzenie walnego zgromadzenia w zwykłym trybie. 
 
Formalne zawiadomienie o głosowaniu na piśmie zostanie udostępnione członkom Spółdzielni zgodnie ze Statutem oraz na stronie internetowej  www.wielkopolanka.pl w dniu 02.06.2022 r.
 
Z poważaniem
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Wielkopolanka”
 

« powrót


Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".