Aktualności

28-04-2008

Rady Osiedli

Rady Osiedli w dotychczasowej postaci straciły statutową podstawę swojej działalności. Funkcjonowanie Rad Osiedli wymaga obecnie ich powo??ania w sposób przewidziany w rozdziale 5 Statutu. Konieczne jest zatem:

- podjęcie uchwały o powołaniu Rady Osiedla przez co najmniej połowę Członków Spółdzielni zamieszkujących dane osiedle,
- uchwalenie Regulaminu Rady Osiedla i dokonanie wyboru członków Rady na pierwszą kadencję,
- przekazanie powyższych uchwał Zarządowi,
- zatwierdzenie uchwał przez Zarząd (uchwały badane są tylko pod kątem ich formalnej prawidłowości).

Rady Osiedli, stosownie do postanowień nowego Statutu, są organami o charakterze doradczym, uprawnionymi do formułowania opinii i zaleceń oraz składania wniosków w sprawach dotyczących danego osiedla.

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Wielkopolanka" wyraża przekonanie, że podejmowanie przez Członków inicjatywy w zakresie tworzenia i funkcjonowania Rad Osiedli umożliwi nawiązywanie między mieszkańcami poszczególnych lokalizacji współpracy, co ułatwi w przyszłości wyodrębnianie osiedli, np. poprzez powoływanie wspólnot mieszkaniowych.

W załączeniu przedstawiamy wypis z obecnie obowiązujacego Statutu w części dotyczącej Rad Osiedli.

Pliki do pobrania:
Rady Osiedli - wypis ze Statusu [.pdf, 34KB]

« powrót


Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".