Aktualności

14-10-2011

Komunikat

W dniu 12 października 2011 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu w sprawie z powództwa 
H. Norka o stwierdzenie nieważności uchwały nr 4 Walnego Zgromadzenia w dniu 23 czerwca 2008 r. wydał wyrok, w którym częściowo uwzględnił to powództwo. Sąd w części podzielił stanowisko Spółdzielni.

Mianowicie stwierdził, że dopuszczalne jest co do zasady przeznaczenie środków z funduszu remontowego na zasobowy. Sąd dostrzegł również kwestię braku pokrycia aktywów funduszu remontowego wskutek wadliwego wydatkowania jego środków przez poprzednie władze Spółdzielni w latach 2004 – 2006. Uchylił się wszakże od rozwiązania tego problemu. Zaskarżona uchwała, w oparciu o wskazania biegłych rewidentów, rozwiązywała narosły problem. Z uwagi na brak konsekwencji Sądu w wydanym orzeczeniu pełnomocnik SM „Wielkopolanka” wystąpi z apelacją.

 

« powrót


Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".