Aktualności

05-03-2012

Sąd Apelacyjny uwzględnił apelację spółdzielni.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że wyrokiem z dnia 1 marca 2012 roku Sąd Apelacyjny w Poznaniu uwzględnił apelację Spółdzielni Mieszkaniowej „Wielkopolanka”. Apelacja ta została wniesiona przez pełnomocnika Spółdzielni w sprawie zainicjowanej przez Huberta N., dotyczącej ustalenia niewazności uchwały Walnego Zgromadzenia o przeznaczeniu środków funduszu remontowego na zasilenie funduszu zasobowego. W wydanym orzeczeniu Sąd Apelacyjny przychylił się do argumentacji Spółdzielni i oddalił żądanie Huberta N. w całości. Zasądził też od niego zwrot kosztów sądowych. Jednocześnie Sąd nakazał ściągnąć od przegrywającego sprawę Huberta N. kwotę 5.298,74 zł tytułem zwrotu wydatków związanych z udziałem powołanego w sprawie biegłego.


Z przedstawionego po wydaniu wyroku ustnego jego uzasadnienia wynika, że przydzielony do rozpoznania sprawy w Sądzie Apelacyjnym skład sędziowski – w przeciwieństwie do składu orzekającego w sprawie niedopłat – wniknął w istotę zawisłego między stronami sporu. Sąd wziął pod uwagę nie tylko samą treść zaskarżonej uchwały, lecz również jej cel, towarzyszący jej podejmowaniu kontekst sytuacyjny oraz zaszłości, które legły u podstaw jej podjęcia. Ufamy, że podobną wnikliwością wykaże się Sąd Najwyższy w sprawie dotyczącej wadliwie obliczonych niedopłat.


Wyrok jest prawomocny.
 

« powrót


Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".